Hetthéssy Zoltánnal, a Sportklub korábbi és a Spíler TV jelenlegi kommentátorával sikerült egy rövid interjút csinálnom.

1. Gyerekkorodban sportoltál valamit, vagy hogyan alakult ez ki nálad?

Semmilyen sportot nem űztem különösebben magas szinten, de mindig mindent kipróbáltam legalább egy-két éven keresztül. Gyerekkoromban édesapám vendégprofesszorként tanított a Minnesota-i egyetemen az Egyesült Államokban így én ott is jártam iskolába összesen 4 évet. Fociztam, teniszeztem, kosárlabdáztam, baseballoztam, jégkorongoztam, bicikliztem vagy éppen síeltem, mindig évszaknak megfelelően. A sport szeretete alapvetően innen ered.


2. Melyik a kedvenc sportágad, és miért?
Egyértelműen a futball és a jégkorong, bár fiatalabb koromban az autóversenyzés is nagyon érdekelt, óriási Forma 1 rajongó voltam. Ezek mellett itt is szezonálisan követtem a különböző bajnokságokat, eseményeket, mondhatni sosincs szünet, valamelyikben mindig történik valami!

 

3. Hogyan készül fel egy sikeres kommentátor?
Én csak azt tudom elmesélni, hogyan készülök én J Sokat változott az elmúlt évtized alatt a mi szakmánk, az információáramlás hihetetlen mértékeket ölt, így mi kommentátorok sajátos helyzetbe kerültünk. Már nem az a legnagyobb feladat, hogy megkeressük és fenntartsuk azokat a forrásokat, amelyekből hasznos információt tudunk gyűjteni az aktuális közvetítésekhez, hanem hogy sokszor mindenki által elérhető végeláthatatlan információtömegből kihalásszuk a fontos, érdekes és aktuális történeteket. Amúgy pedig ez inkább életforma, mint egyszerű munka, minden nap az jár az ember fejében miközben olvassa a külföldi sajtóorgánumokat, twitter feed-eket és mérvadó véleményformálók cikkeit, hogy vajon mikor lehet majd azt felhasználni a felvezető műsorokban vagy a közvetítésekben. Én nagyon nagy rajongója vagyok a podcast műfajnak, ami az amerikai sportágaknál még sokkal szélesebb palettát kínál, de feljövőben van az angolszász kultúrkör további országaiban is, így az angoloknál is van már sok minőségi műsor, amit meg lehet hallgatni. Ahogy közeleg a meccs, úgy nő a drukk a kommentátorban is, az ember szeretné úgy közvetíteni a meccset, hogy a középpontban mindig maga a focimeccs legyen, mi csak kiegészítők vagyunk, akiknek az a feladata, hogy még élvezetesebbé tegyük a nézők szórakozását. Sosem szabad elfelejteni, hogy nem mi vagyunk a főszereplők!

 

4. Mit gondolsz, ki lesz idén a PL bajnoka, és mért?
Nem tudom elképzelni, hogy bárki be tudja fogni már a Chelsea-t. Conte remek érzékkel tette rendbe ezt az amúgy rendkívül erős keretet. Hitet és célt adott a játékosoknak, nagyon ért a nyelvükön, az embernek az az érzése, hogy amellett, hogy barátja is a játékosoknak egyben tisztelt főnöke is, sokszor jut eszembe róla ilyen tekintetben Sir Alex Ferguson. A miértre rengeteg ok van: Conte hamar megtalálta a legjobb taktikát, és nekik a legkiegyensúlyozottabb a teljesítményük. Az európai kupaszereplés hiánya sokat segített neki az elején, de ez önmagában még ez nem lett volna elég, lásd: Liverpool. Diego Costát megzabolázta, Hazardból ismét kihozta a legjobbját. A középpálya mindig kulcskérdés a PL-ben, idén szerintem a Chalsea-é a legmegbízhatóbb egység a hat top csapat közül. Végül, de nem utolsó sorban, sőt: Kanté. Elvitathatatlan érdemei voltak a Leicester tavalyi tündérmeséjében is, idén eddig nálam a szezon legértékesebb játékosa. Játékával legalább egy másik középpályást kivált idén is.

 

5. Melyik a kedvenc bajnokságod?

Korábban dolgoztam a Bundesligával, a Serie A-val, La Ligával és a francia pontvadászattal is különböző időtartamban és mélységben, volt tehát rálátásom az összes nagy európai ligára.

Én a Premier League-et kedvelem a legjobban. A tökéletes futball termék, ami a nemzeti bajnokságokat illetni.

Élmény dolgozni vele!